Sincan Belediye Başkanı Tuna'ya Demokrasi Teşekkürü - Mehmet Ali Bakici Resmi Web Sitesine Hoşgeldiniz
Haberler Sincan Belediye Başkanı Tuna'ya Demokrasi Teşekkürü
Sincan Belediye Başkanı Tuna'ya Demokrasi Teşekkürü

Tüm Özürlüler ve Aileleri Derneği (TÜMÖZDER), darbeye karşı tüm imkanlarını seferber eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Tuna, darbeye karşı ülke olarak tek yürek olduklarını ifade ederek "Tüm dünya ne kadar büyük bir millet olduğumuzu bir kez daha gördü. Böyle bir milletin evladı olduğum için gurur duyuyorum" dedi.

Tüm Özürlü ve Aileleri Derneği (TÜMÖZDER) Başkanı Mehmet Ali Bakici ile beraberindeki heyet, darbeye karşı bütün imkanlarını seferber eden Başkan Tuna'yı makamında ziyaret etti. Verdiği mücadele için Başkan Tuna'ya teşekkür eden Bakici, bir daha böyle bir felaket yaşamama temennisinde bulundu. Hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara ise şifa dileyen Bakici, "Bu felaketi önlemede emeği geçen herkese minnet doluyuz. Her daim, gerek demokrasi nöbetlerinde gerek dualarda yanınızdayız. Bir daha böyle bir felaket yaşanmaması için üzerimize ne düşüyorsa emrinizdeyiz" diye konuştu.

"Her zaman bir olalımi birlik olalım"

Ziyaretlerinden dolayı Bakici ve beraberindekilere teşekkür eden Başkan Tuna, "Her zaman bir olalım, beraber olalım" çağrısında bulundu. Ülke olarak büyük bir badire atlatıldığını anlatan Başkan Tuna, "Bu durum şunu gösterdi: Her zaman teyakkuz halinde olmamız gerekiyor. Millet olarak tek yürek tek bilek bir olduk, beraber oldu. Bundan sonra da birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı sürdürmeliyiz. Yaptığımız ve yapacağımız tüm işleri en iyi şekilde yapıp ülkemizin her yönden güçlü olmasını sağlamalıyız. El ele verdiğimiz zaman çok daha güzel başarılara hep birlikte imza atacağız. Biz güçlü oldukça bir daha bu tür musibetleri yapma cesaretini kendilerinde göremeyecekler" dedi.

Herkesin ülke ve demokrasi için tüm imkanlarıyla seferber olduğunun altını çizen Başkan Tuna, bu birlikteliğin tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi. Başkan Tuna, "Tüm dünya hayretler içerisinde ne kadar büyük bir millet olduğumuzu bir kez daha görmüş oldu. Bu milletin evladı olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu. Başkan Tuna, Sincanlılar'ın olayın ilk dakikalarından itibaren verdiği tepki ve demokrasi nöbetlerine katılımları ile bir kez daha farkını gösterdiğini ifade etti.
Tüm hak ve Sorumlulukları Mehmet Ali Bakici'e Aittir. Web Tasarım İbrahim ŞİMŞEK