Engelliler Umre İçin Destek Bekliyor - Mehmet Ali Bakici Resmi Web Sitesine Hoşgeldiniz
Haberler Engelliler Umre İçin Destek Bekliyor
Engelliler Umre İçin Destek Bekliyor
Tüm Özürlüler ve Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Bakicİ: “Hayırseverler bizlere destek verirse umreye gideceğiz. Allah bizim sesimizi hem maneviyatı yüksek maddÎ imkÂnlarla da donatmış olduğu kullarına duyursun inşallah.” dedi.
 

Geçen yıl hayırseverlerin desteği ile 55 engelli vatandaşı umreye götüren Tüm Özürlüler ve Aileleri Derneği, bu yıl da aynı organizasyonu gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Dernek Başkanı Mehmet Ali Bakici, “Bu yıl 55 engelliyi daha kutsal topraklara götürmeyi hedeflediklerini belirterek, yardımseverlerden desteklerini isteyip; işitme, görme ve ortapedik engellilerin katılacağı özel umre programına katkıda bulunmak için TC numaraları belli olan engellilerin adına bir kişi için Bin 140 Euro’nun Diyanet İşleri Başkanlığının hesap numarasına para yatırmak yeterli olacaktır.” dedi. Bakici, sadece yurtiçinden değil yurt dışından da hayırseverlerin kendilerine ulaştıklarını belirterek, “Geçen yıl Belçika’dan Almanya’dan Fransa’dan insanlar bizleri arayarak kardeşlerimizin umreye gitmelerini sağladılar. Bu yıl umreye gitmek isteyen kardeşlerimizden hiçbiri geçen yıl gidenlerden değil, hepsi yeni kardeşlerimiz. Bize 0(312) 275 05 06 numaralı telefondan hayırseverler bize ulaşabilirler.” dedi. 

Oralar bambaşka

Geçen yıl umreye giden Mehmet Yıldız ise duygularını, “Kafile ile geçen yıl gittik. Oralar çok farklı. Oralar bambaşka. Anlatılmıyor, oraları bizzat herkesin gidip görmesi gerekiyor. Allah bizlere oralara gidip görmeyi nasip etti. Bu senede gitmek isteyen kardeşlerimize de nasip eder” dedi.  

 
‘Engelsiz Erişim’e indirim
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun (BTK), 1 Nisan 2014’ten itibaren yürürlüğe girecek düzenleme ile GSM ve internet sağlayıcısı firmalarının engelli abonelere özel indirimli kampanyalar yapacağını açıkladı. Engelli kullanıcıların elektronik haberleşme hizmetlerinden yararlanabilmeleri için belirli avantajlar ve kolaylıklar sağlanabilmesi amacıyla BTK tarafından yürütülen çalışmaların devam ettiğini belirtilip yapılan açıklamada; ‘Engelsiz Erişim’ hedefi doğrultusunda geçtiğimiz günlerde bir dizi karar alındığı açıklandı.  BTK açıklamasında, sabit telefon işletmecilerinin de engelli tüketicilere yönelik makul ölçüde ekonomik avantajlar ihtiva eden tarife ve kampanyalar sunacağını bildirerek, internet hizmeti sunan işletmeciler tarafından da engellire yönelik özel kampanyaların yapılacağı dile getirildi. BTK açıklamasında, 200 binin üzerinde abonesi bulunan işletmecilerin internet sitelerinin engelli abonelerin yararlanabileceği şekilde erişilebilirliğinin de sağlanacağı vurgulandı. 
Tüm hak ve Sorumlulukları Mehmet Ali Bakici'e Aittir. Web Tasarım İbrahim ŞİMŞEK